Kontakt i wycena: 725 116 490

Rodzaje piany PUR

Pianka otwartokomórkowa

Natryskowa piana poliuretanowa o strukturze otwarto-komórkowej ma postać gąbczastej i elastycznej struktury o „pękniętych” komórkach, wypełnionych powietrzem. To wpływa na bardzo dobre właściwości termoizolacyjne i barierowe dla powietrza.

Warstwa pianki otwarto-komórkowej podczas aplikacji zwiększa swoją objętość nawet kilkadziesiąt razy. Dzięki temu dokładnie wypełnia nawet najmniej dostępne szczeliny i niedoskonałości powierzchni tworząc szczelną powierzchnię zabezpieczającą ciepło.
Grubsza i szczelna warstwa stanowi doskonałą izolację termiczną i akustyczną, zapewniając jednocześnie paroprzepuszczalność.

Pianka zamkniętokomórkowa

Piana zamkniętokomórkowa charakteryzuje się niską rozszerzalnością jak również małą grubością warstwy o pożądanym poziomie izolacji. Pianka o zamkniętych komórkach posiada w swojej strukturze pęcherzyki, które w ponad 90% są zamknięte (zgodność z ISO 4590:2016). Dzięki temu stanowi ona skuteczną barierę termiczną, jest nieściśliwa i charakteryzuje się dużą sztywnością.

Pianka zamkniętokomórkowa cechuje się również całkowitą nieprzepuszczalnością wilgoci. Zgodnie z normą EN 12087:2013, piana ta charakteryzuje się długotrwałą nasiąkliwością wodną – poniżej 2%. Jest to jeden z czynników, który warunkuje jej zastosowanie na zewnątrz budynku. Ten rodzaj piany doskonale sprawdzi się między innymi w formie izolacji fundamentów.

Przy zastosowaniu odpowiedniej gęstości naniesionej piany, można osiągnąć wzmocnienie części elementów nośnych budowli. Dotyczy to przede wszystkim konstrukcji drewnianych.